Kuvia vuoden 2024 kalenteriin

16.6.2023

Paimensukuisen Lapinkoiran Seuran seinäkalenteri vuosimallia 2024 kaipaa kuvaehdotuksia! Kuvaehdotukset toimitetaan tämän sivun lomakkeella. Kuvat tulee lähettää viimeistään 31.8.2023. Valittujen kuvien kuvaajiin ollaan yhteydessä syyskuussa. Valituksi tulleiden kuvien lähettäjät saavat kiitokseksi kaksi kalenteria. Lähetettyjä kuvia voidaan käyttää kalenterin lisäksi Paimensukuisen Lapinkoiran Seuran muussa viestinnässä, kuten Reviiri-lehdessä, kotisivuilla ja sosiaalisessa mediassa.

Kuvakisan säännöt:
- Kuvassa saa olla vain paimensukuisia lapinkoiria.
- Jos lähetät jonkun muun ottaman kuvan, pyydä lupa kuvan lähettämiseen. Kuvan käyttöön liittyvien lupien varmistaminen on kuvan lähettäjän vastuulla.
- Yksi henkilö voi osallistua kuvakisaan kahdella (2) kuvalla. Kuvat lähetetään samalla lomakkeella. Kilpailuun voi halutessaan osallistua vain yhdellä kuvalla.
- Kuvan tulee olla vaakasuuntainen.

Kuvien lähettäminen on päättynyt. Kiitoa kaikille kuviaan ehdottaneille!