Kuvia vuoden 2023 kalenteriin

20.6.2022

Kuvakilpailu on päättynyt! Kiitos kaikille kuvia lähettäneille!

Paimensukuisen Lapinkoiran Seuran seinäkalenteri vuosimallia 2023 kaipaa kuvaehdotuksia! Kuvaehdotukset toimitetaan tämän sivun lomakkeella. Kuvat tulee lähettää viimeistään 31.8.2022. Valittujen kuvien kuvaajiin ollaan yhteydessä syyskuussa. Valituksi tulleiden kuvien lähettäjät saavat kiitokseksi yhden kalenterin. Lähetettyjä kuvia voidaan käyttää kalenterin lisäksi Paimensukuisen Lapinkoiran Seuran muussa viestinnässä, kuten Reviiri-lehdessä, kotisivuilla ja sosiaalisessa mediassa.

Kuvakisan säännöt:
- Kuvassa saa olla vain paimensukuisia lapinkoiria.
- Jos lähetät jonkun muun ottaman kuvan, pyydä lupa kuvan lähettämiseen. Kuvan käyttöön liittyvien lupien varmistaminen on kuvan lähettäjän vastuulla.
- Yksi henkilö voi osallistua kuvakisaan kahdella (2) kuvalla. Kuvat lähetetään samalla lomakkeella. Kilpailuun voi halutessaan osallistua vain yhdellä kuvalla.
- Kuvan tulee olla vaakasuuntainen.