Aluekerhojen yhteystiedot

ALUEKERHOJEN YHTEYSTIEDOT JA VETÄJÄT 2022

  • Pääkaupunkiseutu: Anu Ylimaa, anu(at)eidalun.fi ja Sanni Soinio, sanni.soinio(at)gmail.com
  • Länsi-Uusimaa: Minna Elo, minnariitta(at)hotmail.com ja Tarja Parkkila, tarja.parkkila@elisanet.fi
  • Lounais-Suomi:  Leena Liukkonen, leenamaarit.liukkonen(at)gmail.com
  • Pirkanmaa: Tiina Alaviitala, tiina.alaviitala(at)gmail.com
  • Keski-Suomi: Salla Suikkanen, salla.suikkanen(at)gmail.com
  • Itä-Suomi: Asta Puumalainen-Nykänen, asta_puumalainen(at)yahoo.com
  • Pohjois-Savo: Johanna Niskanen, ainavalpas(at)gmail.com
  • Kaakkois-Suomi: Paula Kouki, pakouki(at)gmail.com
  • Sápmi (Saamenmaa) - Lappi: Inga-Briitta Magga, inga-briitta(at)hotmail.com
  • Pohjanmaa/Etelä-Pohjanmaa: Satu Jokilehto, satu.jokilehto(at)gmail.com

Olemassa oleva aluekerho etsii uutta vetäjää:

Ovatko lähimmän aluekerhon tapahtumat liian kaukana? Perusta uusi! Aluekerhon vetäjäksi voi ryhtyä kuka vain innokas paimensukuisihminen. Homma ei vaadi erityistä kokemusta. Vetäjä voi olla itse järjestämässä tapahtumia ja lenkkejä, tai hän voi koordinoida toimintaa ja jakaa vetovastuuta myös muille. 

Ole yhteydessä aluekerhovastaavaamme Tuulikkiin pls.alueet(at)gmail.com.